marek piasek blog

Instrukcja Marketingu

Co to jest i w czym Ci to pomoże?

Instrukcja marketingu to schemat procedur i sprawdzonych w boju sposobów działania, które pomagają nam oraz naszym klientom w przewidywalny sposób zwiększać zyski bez wyrzucania pieniędzy w błoto.

8-etapowy schemat to rozwiązanie dla firm usługowych, produkcyjnych, software house’ów, edukacyjnych, oferujących produkty premium, inwestycyjnych oraz przedsiębiorstw z sektorów B2B.

Instrukcja marketingu to system, którego jestem autorem i jaki stosuję, rozwijając agencję marketingową, sprzedając oprogramowanie, oferując linie produkcyjne dla branży piekarniczej oraz który wiele lat temu pomógł mi spłacić 2 miliony złotych długu i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Historia powstania i w jaki sposób korzystać

Instrukcja Marketingu, którą właśnie czytasz, to efekt 5 lat spędzonych na eksperymentach. Budując i rozwijając firmę, testowałem setki różnych metodologii. Wydałem ponad 500 000 złotych na kursy i szkolenia, a także drugie tyle na konsultacje indywidualne. Bardzo mocno wierzę w podejście odroczonej gratyfikacji. Niektórych nigdy nie obejrzałem. Były zbyt słabe lub nie zdobyły wystarczającego zainteresowanie. Inne przeszedłem od deski do deski.

Problem polegał na tym, że wiedza dopasowana była do rynku anglojęzycznego. W dodatku wyjątkowo specyficznego, jakim są Stany Zjednoczone Ameryki. Jeżeli robiłeś lub robiłaś kampanię marketingową, lub sprzedawałeś produkty albo usługi, to wiesz, o czym mówię.

Rynek USA różni się od naszego tym, że płatności realizowane są praktycznie tylko i wyłącznie kartą kredytową, którą w dodatku chętnie podają przez telefon lub wypisują jej dane na kartce papieru i jest to zupełnie normalne.

Stany różnią się też tym, że studia, a co za tym idzie wiedza, kosztują równowartość luksusowego samochodu premium lub opiewają na równowartość wypasionego mieszkania.

Dlatego produkty edukacyjne sprzedaje się łatwiej i znacznie więcej kosztują. Jednak przełożenie ichniejszych technik i strategii wymagało wielu lat testów, wydania ponad 1 500 000 zł z własnych pieniędzy tylko i wyłącznie na budżet reklamy na Facebooku nie licząc innych mediów jak Google + YouTube, LinkedIn, Pinterest, Twitter, etc.

Przygoda zaczęła się ładnych kilka lat temu, bo w 2015 roku. Nasz biznes upada. Wraz ze wspólnikami zadłużamy się na kwotę 2 000 000 złotych. Do samego końca wierzyliśmy, że się uda.

Nie udało się. 

Wyjścia były dwa.

Odpuścić i poszukać szczęścia za granicą lub zacząć raz jeszcze.

Jak się domyślasz, wybraliśmy bramkę numer dwa — zacznij raz jeszcze. Nie była to przysłowiowa droga usłana różami. Aby spłacać regularnie długi z banku oraz te „z miasta”, musieliśmy zarobić co najmniej 120 000 złotych. Była to zatem minimalna kwota, którą musieliśmy zarobić.

Uznaliśmy, że nie zrobimy tego sami. Potrzebowaliśmy zespołu, a dokładnie zgodnie z wyliczeniami 10 osób. Wydatek zatem powiększył się o dodatkowe wynagrodzenia. Koszty oprogramowania, biura i wszystkie inne koszty, które być może z nas z codziennego życia.

Wyszło nam, że musimy zarobić co najmniej 700 000 złotych w 3 miesiąca. Gdybym komuś wtedy o tym powiedział, to by puknął się w czoło i powiedział mi: Marek, Ty nie zarabiałeś takich kwot wcześniej, więc… No właśnie. Mówią, że nie ma rzeczy niemożliwych. Podobno, ale warto to sprawdzić.

Mieliśmy już plan, co chcemy zrobić. Naszym rozwiązaniem było pozyskać 1300 klientów w czasie krótszym niż 2,5 miesiąca.

Było kilka problemów. Nie lubiłem rozmawiać przez telefon i cierpiałem katusze, przebijając się przez recepcje i sekretariaty. W dodatku zbyt mało wiedziałem o marketingu, a był on nam absolutnie niezbędny.

Mieliśmy jednak silne strony. Moja wspólniczka Basia Piasek 10 lat spędziła w korporacjach i opuściła Procter & Gamble, aby pracować wraz z nami. Mój brat oraz wspólnik Piotr Piasek doskonale znał się na strategii i miał od zawsze do tego smykałkę.

Jednak to, co chcieliśmy zrobić, wymagało wiedzy oraz wysiłku. Pożyczyliśmy brakujące pieniądze i zainwestowaliśmy w szkolenia, konsultacje, które pociągnęły za sobą zakupy rekomendowanego oprogramowania. Celem było oszczędzenie setek godzin. W biznesie oszczędność czasu równa się koszt. Im więcej coś Ci oszczędza czasu, tym więcej kosztuje, ale dzięki temu Ty oraz Twój zespół macie więcej czasu na skupienie się na tym, co ważne.

Umówiliśmy się, że Basia zajmie się dotarciem do korporacji, zarządzaniem zespołem oraz sprzedażą. Piotr dotarciem do funduszy inwestycyjnych oraz aniołów biznesu. Ja postawiłem przed sobą wyzwanie, aby zrozumieć marketing. Zaczynałem od miejsca, w którym nie wiedziałem praktycznie nic. Nie wyglądało to zbyt dobrze. 

Cały wolny czas przeznaczałem na siedzenie przed komputerem i oglądanie szkoleń. Podjąłem wtedy decyzję, że nie będę oglądał tych ogólnie dostępnych lub bezpłatnych. Tam znajdują się ciekawe informacje, ale wiedza jest niepoukładana i nie wiesz co zrobić, jak zrobić. Nie miałem czasu na błędy i eksperymenty. 

Miałem ostatnie pieniądze, które musiały na siebie zarobić. Zostało mi tak do dzisiaj. Zamiast siedzieć i przez kilka godzin szukać co mam obejrzeć wolę zapytać kogoś, kto jest najlepszy w temacie „XYZ” i kupić od tej osoby czas, wiedzę lub usługę.

Jeżeli nie mam jeszcze dostatecznie dużego kapitału, to zastanawiam się jak go zarobić, bo skoro widzę, że u tego kogoś to działa, to ja chcę, aby u mnie działało co najmniej tak samo dobrze. Prosta zasada, na której nigdy źle nie wyszedłem i którą rekomenduję: „Nie bądź pazerotą i nie szukaj oszczędności tam, gdzie nie warto”.

Warto było.

W efekcie zrealizowaliśmy cel, a w następne 10 miesięcy zarobiliśmy 4 000 000 złotych. Przez następne lata spłaciliśmy dług wraz z odsetkami oraz kupiliśmy firmę, o której marzyliśmy. Zaplanowaliśmy sobie 11 września 2015 roku w momencie, w którym dalej było bardzo ciężko, ale nie za bardzo, kiedy mieliśmy o tym myśleć. Nasze dni przypominały wieczny maraton. Wstać. Pracować. Szkolić się i testować jak najskuteczniej i w powtarzalny sposób docierać do nowych klientów.

W 2019 sprzedaliśmy Wolves Summit po pozyskaniu 20 000 klientów z 67 krajów. W tym samym roku kupiliśmy Evenea. Od tamtej pory skupiliśmy się na tym, aby budować oprogramowanie, pomagające w powtarzalny sposób pozyskiwać klientów oraz dokumentować to wyszło, a co się nie udało i dzielić się naszymi doświadczeniami.

Instrukcja marketingu to efekt lat eksperymentów. To plan, który przygotowałem w założeniu dla siebie oraz dla mojego zespołu. Zależało mi na programie wdrożeniowym (onboardingu), który zbudowałbym dla samego siebie, jeżeli zaczynałbym raz jeszcze od zera lub na minusie.

Instrukcja została przygotowana z myślą o przedsiębiorcach, którzy nie chcą eksperymentować i zależy im na efektach.

Dla mnie efektem było w pierwszej kolejności spłacenie długów. W drugim potwierdzenie, aby ktoś, kogo uważam za autorytet, dał mi przysłowiowe zielone światło — właśnie tym była dla mnie nagroda Two Comma Club, którą odebrałem wraz ze wspólnikami, jako pierwsi Polacy (duma!), za zarobienie ponad 1 000 000 dolarów w czasie krótszym niż rok.

Poza tym zarówno ja, jak i moi partnerzy biznesowi jesteśmy totalnie normalnymi ludźmi. Nie uważam się za tytana pracy. Nie jestem maszyną. Konieczność zmusiła mnie do morderczego wysiłku, ale nigdy nie chciałem, aby tak wyglądało moje życie. Lubię wydawać pieniądze równie mocno albo być może i bardziej niż je zarabiać. Nie oznacza to jednak tego, że pierwsze zarobione pieniądze wydałem na kosztowne leasingi lub zabawki, których nie potrzebowałem. Potrzebowało je moje ego, ale ono musiało poczekać. Lubię wysmażyć się na leżaku i z lenistwa oraz wygody wybieram wakacje „all inclusive” zamiast samodzielnie planowanych. Lubię mocne i szybkie samochody. Dla kontrastu uwielbiam nocne wędrówki po lesie, gdzie czuję się jak w drugim domu.

Instrukcja marketingu ma jedno najważniejsze zadanie: 

Pokazać Ci, że realizacja Twoich celów jest możliwa.

Pomoże Ci w tym marketing, który może wyssać ostatnie pieniądze z Twoich kieszeni lub spowodować, że bez stresu i z dużą dozą pewności będziesz zaczynał każdy poniedziałek.

Instrukcja składa się z 36 elementów, które zostały przypisane do 8 etapów.

Odpowiednie wdrożenie wszystkich otwiera bramy do skutecznego marketingu, który dowozi rezultaty i oddaje kontrole w Twoje ręce. 

Instrukcja powstała w wyniku frustracji. 

Zainwestowaliśmy w kilka firm i pojawiła się konieczność stworzenia instrukcji, dokumentacji, procesów biznesowych, procedur i tych wszystkich rzeczy związanych z biznesem, o których jak słyszę, to żałuję, że sytuacja ekonomiczna w 2009 roku pozbawiła mnie etatu i spowodowała konieczność otworzenia firmy. Serio. 

Nie jestem wielkim fanem instrukcji ani Excela, ale uważam je za absolutnie konieczne. To samo z wyrzucaniem śmieci czy rozrzucaniem po domu skarpetek. Nie jest to najfajniejsza rzecz na świecie, ale w końcu trzeba te pierwsze wyrzucić, a te drugie zebrać.

Chyba nie ma osoby, która planując, gdzie jest i dokąd chce dojść, nie chciałaby mieć nawigacji, która poprowadzi ją krok po kroku. Nie inaczej było ze mną. Chciałem mieć nawigację do marketingu, ale nie takiego, który objawia się w raportach, które mówią Ci, że dotarliśmy do 1 000 000 osób, zrobiliśmy ultra hiper kampanię, za którą dostaliśmy 3 nagrody, ale nie pozyskiwaliśmy za wielu klientów.

Ja chciałem mieć nawigację, którą dam nowej osobie w moim zespołem lub „siadając” z moim wspólnikiem po rozmowie, powiem mu: „Zacznij tutaj”.

Ile bym dał, żeby ktoś mi powiedział „Zacznij tutaj”. Następnie zrób to, a później przejdź do kroku tego. Aha, a jeżeli okaże się, że X nie zadziała, to zrób Y. Kto tak by nie chciał? Oczywiście znajdą się szaleńcy, ale ja wolę zachować tę emocję na życie prywatne, a w biznesie oraz marketingu kierować się tym, co działa.

Zaczynamy od planu. Musimy wiedzieć, co musimy zrobić i w jakim czasie. Pamiętasz, jak wyżej czytałaś lub czytałeś o moim planie? Musiałem wraz ze wspólnikami i moim zespołem zarobić kwotę X w czasie Y. Co nam to daje? W skrócie praca się nie rozwleka. Nagle możesz coś zrobić w czasie 1 godziny, a nie jednego dnia. Robiąc to, a nie mówiąc, że to robisz.

Przechodzimy przez zbudowanie skutecznej strony internetowej. Uruchomienie pierwszych reklam oraz ułożenie naszych działań marketingowych w lejki. Lejek to schemat marketingowy, którego zadaniem jest zobrazowanie wszystkich elementów, które należy zbudować. Dzięki czemu nasz marketing będzie efektywny, a reklama zacznie na siebie zarabiać, bo po to ją wymyślono.

Dobry plan uwzględnia to, co zrobić, aby dostarczyć więcej, niż obiecaliśmy oraz zbudować taką wartość i poczucie przyjemności z dokonanego zakupu, że uzyskanie opinii lub case study (studium przypadku) staję się wygodną rutyną, a nie karkołomnym zadaniem dla Ciebie lub dla Twojego zespołu.

Kończymy na tym, aby upewnić się, że klient wybierze nas ponownie.

[A] Planowanie

[A1] Cel biznesowy

 1. Określ jaki wynik chcesz osiągnąć w czasie 365 dni.
 2. Określ jaki wynik chcesz osiągnąć w czasie 30 dni.
 3. Określ wysokość marży, jaką musisz uzyskiwać.
 4. Zastanów się jakich kompetencji, członków zespołu, podwykonawców, narzędzi brakuje Ci, aby zrealizować cel.

[A2] Analiza konkurencji

 1. Sprawdź minimalnie 10 konkurentów.
 2. Wypisz w pliku analiza konkurencji profile konkurentów.
 3. Analizuj wyniki regularnie co 30 dni.
 4. Określ, jak pozycjonują swoją ofertę i wypisz unikalne cechy oferty.
 5. Sprawdź politykę cen.
 6. Określ jakimi lejkami marketingowo – sprzedażowymi docierają do rynku.
 7. Sprawdź, jakie robią reklamy na: Facebook, Google, LinkedIn, YouTube oraz w innych kluczowych miejscach.

[A3] Analiza potencjału rynku

 1. Wypisz 10 miejsc, gdzie Twoi potencjalni klienci szukają informacji.
 2. Sporządź plik z analizą partnerów.
 3. Skontaktuj się z potencjalnymi partnerami i uzupełnij repozytorium.
 4. Analiza słów kluczowych.
 5. Analiza trendów.

[A4] Kampania Ask

 1. Zapoznaj się z procesem oraz kluczowymi korzyściami Kampanii Ask.
 2. Wybierz miejsce do przeprowadzenia Kampanii Ask.
 3. Przeprowadź Kampanię Ask do grupy klientów.
 4. Przeprowadź Kampanię Ask do grupy potencjalnych klientów.
 5. Wprowadź Kampanię Ask do aktualnych procesów marketingowo – sprzedażowych.

[A5] Kim jest Twój klient

 1. Analiza aktualnych klientów i wyszukanie grup cech wspólnych.
 2. Przygotuj awatar klienta – personę zakupową zgodnie z szablonem.
 3. Stworzenie profilów person zakupowych.
 4. Stwórz grupy docelowe w mediach społecznościowych.
 5. Stwórz grupy docelowe w systemach reklamowych.

[A6] Komunikacja korzyści

 1. Stwórz plik z kluczowymi korzyściami.
 2. Stwórz plik z najczęściej pojawiającymi się obiekcjami.
 3. Wybierz kluczowe korzyści.
 4. Dostosuj komunikację na podstawie strategii “Trzy Zet”
 5. Przygotuj listę argumentów oraz historii.
 6. Przedstaw zespołom sprzedaży, obsługi klienta etc., jak korzystać z repozytorium.

[A7] Wykres Produktów i Usług

 1. Przygotuj ofertę.
 2. Przygotuj Wykres Produktów i Usług.
 3. Wybierz Produkt Główny.
 4. Wybierz Maksymalizator.
 5. Wybierz Aktywator.
 6. Wybierz Magnes.

[B] Budowanie świadomości

[B1] Unikalna cecha oferty

 1. Na podstawie Analizy Konkurencji określ unikalne cechy Twojej oferty.
 2. Przygotuj unikalne cechy oferty dla wybranych grup docelowych.

[B2] Media, jakie użyję, aby dotrzeć do rynku

 1. Na podstawie Analizy Konkurencji oraz zbadania Potencjału Rynku wybierz odpowiednie media.
 2. Wybierz formaty treści, które użyjesz w komunikacji.
 3. Zaplanuj regularne publikacje, korzystając ze wzoru kalendarza publikacji.
 4. Zaplanuj pracę na podstawie listy niezbędnych do wykonania zadań.

[B3] Dokumentowanie rezultatów

 1. Na podstawie pliku kluczowych korzyści określ, czego szuka Twój klient.
 2. Wybierz odpowiedni format do Twojego “Show”.
 3. Określ częstotliwość publikacji.
 4. Opracuj harmonogram publikacji.
 5. Wybierz podwykonawcę lub pracownika na podstawie listy kluczowych cech.

[B4] Marka osobista

 1. Określ czy chcesz budować markę osobistą.
 2. Określ 10-letni, 1-roczny i 30-dniowy plan.
 3. Opracuj slogan.
 4. Wybierz kluczowe cechy.
 5. Opracuj archetyp marki (kim jesteś, a kim nie jesteś).
 6. Przygotuj specyfikację do Lejka Marki Osobistej.
 7. Określ słowa kluczowe związane z marką osobistą, firmową lub w oparciu zastrzeżone znaki handlowe.
 8. Zbuduj i uruchom Lejek Marki Osobistej.

[B5] Budowanie grupy docelowej

 1. Stwórz grupy docelowe w wybranych mediach społecznościowych oraz systemach reklamowych.
 2. Stwórz grupy docelowe w systemie do email marketingu.
 3. Stwórz grupy docelowe w systemie do zarządzania lejkami.

[B6] Reklama budująca świadomość

 1. Określ cele dla reklamy budującej świadomość.
 2. Określ wysokość budżetu na podstawie celów.
 3. Przygotuj listę zadań do uruchomienia kampanii.
 4. Monitoruj rezultaty i optymalizuj na podstawie listy rekomendowanych zmian.

[C] Pozyskiwanie kontaktów

[C1] Niezbędne systemy i narzędzia

 1. Określ jakich systemów i narzędzi potrzebujesz, aby zmaksymalizować szansę na sukces, zmniejszyć koszty lub zyskać więcej czasu.
 2. Wdróż systemy i narzędzia.
 3. Repozytorium narzędzi.
 4. Przygotuj procedury dla zespołu.

[C2] Lejek magnesu

 1. Określ, czego szuka Twój klient.
 2. Wybierz, jaki typ magnesu będzie najlepiej pasował do potrzeb Twojego klienta.
 3. Przejdź przez zadania z “Lista Kontrolna Tworzenia Magnesu”.
 4. Przejdź przez zadania z “Lista Kontrolna Tworzenia Strony Lądowania.
 5. Wybierz schemat lejka (ścieżki zakupowej).
 6. Stwórz projekt i przydziel zadania. 

[C3] Reklama generowanie kontaktów

 1. Określ cele dla reklamy.
 2. Określ wysokość budżetu na podstawie celów.
 3. Przygotuj listę zadań do uruchomienia kampanii.
 4. Monitoruj rezultaty i optymalizuj na podstawie listy rekomendowanych zmian.

[C4] E-mail marketing

 1. Ustal cele, jakie musisz zrealizować.
 2. Wybierz system i zadbaj o przygotowanie procedur.
 3. Dostosuj oprogramowanie do swoich potrzeb.
 4. Stwórz listy adresowe.
 5. Przygotuj formularze.
 6. Przygotuj wzory wiadomości.
 7. Stwórz automatyzacje.
 8. Opracuj szablon newslettera.
 9. Przygotuj stopkę.

[D] Budowanie relacji

[D1] Newsletter dla potencjalnych klientów

 1. Określ tematy i treści wiadomości.
 2. Zaplanuj komunikację z wyprzedzeniem.
 3. Ustal listę zadań i przydziel je odpowiednim osobom.
 4. Zaplanuj liczbę wiadomości sprzedażowych oraz zawierających wartościowe treści.
 5. Przypisz wiadomości do odpowiednich kampanii.
 6. Zadbaj o ponowne wykorzystanie treści.
 7. Przygotuj automatyzacje.

[D2] Społeczność

 1. Określ czy chcesz budować społeczność.
 2. Wyznacz miejsce budowania społeczności.
 3. Określ kluczowe cechy Twojej społeczności.
 4. Manifest.
 5. Merchandising.

[D3] Reklama budująca relacje

 1. Określ cele dla reklamy.
 2. Określ wysokość budżetu na podstawie celów.
 3. Przygotuj listę zadań do uruchomienia kampanii.
 4. Monitoruj rezultaty i optymalizuj na podstawie listy rekomendowanych zmian.

[E] Pomoc w zakupie

[E1] Lejek strony głównej

 1. Opracuj slogan.
 2. Opracuj 60-sekundowy list sprzedażowy.
 3. Przygotuj specyfikację do lejka na podstawie 5 najważniejszych pytań (“Kim jestem”, “Co dla Ciebie mam”, “Co chcę, abyś zrobił”, “Co się stanie jeżeli z tego skorzystasz”, “Kto już z tego skorzystał”).
 4. Przygotuj wideo sprzedażowe.
 5. Przygotuj list sprzedażowy.
 6. Zbuduj i uruchom lejek.
 7. Monitoruj i optymalizuj.

[E2] Lejek produktu głównego

 1. Opracuj hasło produktu lub usługi.
 2. Przygotuj specyfikację do lejka na podstawie 5 najważniejszych pytań (“Kim jestem”, “Co dla Ciebie mam”, “Co chcę, abyś zrobił”, “Co się stanie jeżeli z tego skorzystasz”, “Kto już z tego skorzystał”).
 3. Przygotuj wideo sprzedażowe.
 4. Przygotuj list sprzedażowy.
 5. Zbuduj i uruchom lejek.
 6. Monitoruj i optymalizuj.

[E3] Lejek aktywatora

 1. Opracuj hasło produktu lub usługi.
 2. Przygotuj specyfikację do lejka na podstawie 5 najważniejszych pytań (“Kim jestem”, “Co dla Ciebie mam”, “Co chcę, abyś zrobił”, “Co się stanie jeżeli z tego skorzystasz”, “Kto już z tego skorzystał”).
 3. Przygotuj wideo sprzedażowe.
 4. Przygotuj list sprzedażowy.
 5. Zbuduj i uruchom lejek.
 6. Monitoruj i optymalizuj.

[E4] Oferta

 1. Zadbaj o przygotowanie i wdrożenie “Sales Cookbooka”.
 2. Przygotuj pakiety lub listę produktów i usług.
 3. Określ produkty i usługi dodatkowe.
 4. Określ odpowiednią politykę cen.
 5. Określ politykę rabatową.
 6. Przygotuj prezentację oferty.
 7. Przygotuj oferty.

[E5] Automatyzacja kontaktu

 1. Przygotuj treści wiadomości e-mail.
 2. Przygotuj treści SMS.
 3. Zadbaj o przygotowanie i wdrożenie “Sales Cookbooka”.

[E6] Dlaczego nie kupiłeś?

 1. Wybierz metodę zbierania informacji zwrotnej.
 2. Wybierz, jak sprawdzisz, dlaczego ktoś nie kupił Twojej oferty.
 3. Utwórz wiadomości e-mail i sms na podstawie wzorów.
 4. Przygotuj scenariusz rozmowy na podstawie “Sales Cookbooka”.

[E7] Reklama sprzedająca

 1. Określ cele dla reklamy.
 2. Określ wysokość budżetu na podstawie celów.
 3. Przygotuj listę zadań do uruchomienia kampanii.
 4. Monitoruj rezultaty i optymalizuj na podstawie listy rekomendowanych zmian.

[F] Spełnienie obietnic

[F1] Wdrożenie

 1. Określ, w jaki sposób zrealizujesz cel klienta.
 2. Dostarcz więcej, niż obiecałeś.
 3. Przygotuj materiały edukacyjne.

[F2] Realizacja celu

 1. Określ etapy, z jakich będzie składało się wdrożenie klienta.
 2. Przygotuj platformę szkoleniową.
 3. Wyznacz mierniki efektywności.

[F3] Przekroczenie oczekiwań

 1. Określ sposób komunikacji z klientem.
 2. Identyfikuj osoby lub organizację pod uzyskanie opinii.

[G] Opinia i polecenia

[G1] Proces pozyskiwania opinii

 1. Określ, w jaki sposób uzyskasz opinię od klienta.
 2. Przygotuj proces pozyskiwania opinii.
 3. Przygotuj listę pytań, kluczowych korzyści oraz obiekcji.
 4. Przygotuj scenariusz rozmowy.

[G2] Repozytorium opinii

 1. Przygotuj repozytorium opinii.
 2. Ustal procedurę wprowadzania nowych opinii.

[G3] Lejek Followup

 1. Przygotuj zakładkę na stronie do pokazywania opinii.
 2. Przygotuj szablon strony do pokazywania opinii.
 3. Przygotuj szablon strony ze wszystkimi opiniami.
 4. Opracuj wiadomości z opinią.
 5. Opracuj specyfikację do reklam na podstawie uzyskanych opinii.
 6. Przygotuj opinię w niezbędnych formatach.

[H] Zwiększenie wartości

[H1] Newsletter dla klientów

 1. Utwórz arkusz pod wysyłane wiadomości.
 2. Zaplanuj komunikację z wyprzedzeniem.
 3. Napisz wiadomość na podstawie szablonu.
 4. Określ terminy i harmonogramy promocji.
 5. Stwórz komunikację pod promocję.
 6. Regularne czyszczenie listy.
 7. Mechanizmy dołączenia i wypisania z listy.

[H2] Lejek Maksymalizatora

 1. Opracuj hasło produktu lub usługi.
 2. Przygotuj specyfikację do lejka na podstawie 5 najważniejszych pytań (“Kim jestem”, “Co dla Ciebie mam”, “Co chcę, abyś zrobił”, “Co się stanie jeżeli z tego skorzystasz”, “Kto już z tego skorzystał”).
 3. Przygotuj wideo sprzedażowe.
 4. Przygotuj list sprzedażowy.
 5. Zbuduj i uruchom lejek.
 6. Monitoruj i optymalizuj.

[H3] Lejek utrzymania i odnowienia

 1. Opracuj schemat lejka utrzymania lub/i odnowienia.
 2. Określ kiedy zużywają się Twoje produkty i usługi.
 3. Przygotuj automatyzacje komunikacji po zakupie.
 4. Przygotuj reklamy po zakupie.
 5. Określ procedurę pracy na aktualnych klientach oraz częstotliwość kontaktu.

Skorzystaj z Instrukcji Marketingu i sprawdź, w jaki sposób może Ci pomóc zwiększyć dochody i zyskać nieco więcej czasu. Odwiedź: https://www.instrukcjamarketingu.pl

marek piasek

Cześć!
Jestem Marek Piasek, fascynuję się efektami, jakie daje skuteczny marketing, przedsiębiorczością oraz lejkami marketingowo - sprzedażowymi. Moje firmy tworzą narzędzia i rozwiązania, które wspierają na co dzień tysiące przedsiębiorców, sprzedawców i marketerów: Evenea, Wolves Ventures, Web To Learn, Webmetro, Wilki.

dowiedz się więcej

Chcesz zmienić wyniki? Skorzystaj z pomocy mojej agencji reklamowej!

Ostatnie wpisy

Share This